Forum Kibiców Lecha Poznań: Kibicowska Polska - Forum Kibiców Lecha Poznań

Skocz do zawartości

Forum Kibiców Lecha Poznań używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Aby wyłączyć to powiadomienie, kliknij przycisk:    Zamknij
Zamknij
 • 191 stron +
 • « Pierwsza
 • 129
 • 130
 • 131
 • 132
 • 133
 • Ostatnia »
 • Nie możesz napisać tematu
 • Nie możesz odpowiedzieć

Kibicowska Polska

#2601 Użytkownik nie jest zalogowany   czaha 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 24.09.2009
 • Skąd:Szubin

Napisano 07.05.2013 - 15:16

Cytat

Legia Warszawa wydała oficjalne oświadczenie, odpowiadając wojewodzie mazowieckiemu Jackowi Kozłowskiemu, który domagał się, by stołeczny klub zakazał kibicom używania sektorówek pod groźbą zamknięcia jednej z trybun stadionu przy Łazienkowskiej.

Wojewoda (na zdjęciu) zarzucał Legii, że nie robi dostatecznie dużo w kwestii używania przez kibiców wielkich flag, które fani wykorzystują niekiedy do uniemożliwienia identyfikacji po tym, jak odpalą zakazane prawem środki pirotechnicznej. Wobec tego zażądał, by prezes Bogusław Leśnodorski złożył mu pisemne zapewnienie, że zakaże używania tych elementów oprawy meczowe, w innym przypadku może zamknąć trybunę, na której zasiadają najzagorzalsi kibice Legii - "Żyletę".
Prezes stołecznego klubu w opublikowanym piśmie, które przedstawiamy poniżej, rozprawił się z zarzutami wojewody:

"Pan Jacek Kozłowski
Wojewoda Mazowiecki
Szanowny Panie Wojewodo,

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 6 maja 2013 r., o sygnaturze WBZK-IV.6110.4.8.2013, pragnę potwierdzić, że jesteśmy świadomi obowiązków nałożonych na Klub jako organizatora imprez masowych – meczów piłki nożnej, w tym obowiązków związanych z organizacją meczów podwyższonego ryzyka.

W związku z powyższym zwracam Pana uwagę, że Legia Warszawa S.A. („Klub”) podejmuje wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa organizowanych przez nią meczów, wykazując konsekwentną i niezłomną postawę w odniesieniu do przestrzegania przez kibiców obowiązującego prawa. Mając świadomość wagi i złożoności kwestii bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich oraz konieczności znalezienia platformy porozumienia w zakresie organizacji oraz przebiegu meczów piłkarskich pomiędzy przedstawicielami organizacji państwowych, w tym w szczególności Policji, Straży Pożarnej oraz jednostek samorządu terytorialnego, obywatelami - kibicami oraz Klubem, od lat prowadzimy działania mające na celu stworzenie kompromisowych, zgodnych z prawem warunków kooperacji każdej ze stron.

W związku z powyższym prowadzimy ciągły dialog ze środowiskami kibicowskimi, mający na celu edukację oraz współpracę z poszanowaniem oczekiwań obu stron, konsultujemy nasze działania z właściwymi służbami, a także przedstawicielami m.st. Warszawy. Dbamy o to, aby wypracowane rozwiązania były zgodne zarówno z obowiązującym prawem, jak również ze zdrowym rozsądkiem oraz potrzebami i oczekiwaniami Kibiców naszego Klubu, i tworzyły długofalowe efekty. W mojej opinii polityka zakazów i nakazów, stosowanie mechanizmów represji oraz odpowiedzialności zbiorowej uderzającej najczęściej w postronnych uczestników widowisk sportowych, jakimi są bez wątpienia mecze piłki nożnej naszego Klubu, nie stanowi żadnego rozwiązania istniejących problemów i niweczy podejmowane przez nas działania, o których mowa powyżej.

Legenda Legii, jej etos i możliwość uczestnictwa w meczach ukochanego Klubu stanowi dla tysięcy naszych Kibiców sens życia, któremu podporządkowują swoją pracę i życie prywatne, poświęcając nie tylko czas, ale również znaczące środki finansowe.

Niewiele osób wie, że efektowne oprawy meczowe to setki godzin wytężonej pracy fanów oraz koszt dziesiątek lub nawet setek tysięcy złotych, przeznaczonych dla ulotnej chwili dumy z bycia Kibicem Legii Warszawa. Wskazuje Pan, iż elementy oprawy meczowej, tzw. sektorówki, są wykorzystywane do uniemożliwiania identyfikacji sprawców czynów zabronionych, w tym użycia środków pirotechnicznych. Nie możemy się zgodzić z takim stwierdzeniem. W naszej ocenie użycie środków pirotechnicznych nie jest konsekwencją prezentacji sektorówek.

Proszę także zauważyć, że Legia Warszawa ostatnimi czasy stanowi wzór i wyznacznik trendów w kibicowaniu oraz współpracy z kibicami oraz właściwymi służbami czego efektem są niezapomniane i niezrównane oprawy i wspaniała atmosfera meczowa. W trakcie ostatnich meczów zauważalna jest znacząca poprawa postawy Kibiców, w tym między innymi, nie są rzucane na murawę środki pirotechniczne ani nie są wykorzystywane petardy hukowe. Wierzymy, że nasze działania przynosić będą dalsze efekty, dzięki którym mecze piłkarskie staną się atrakcyjne i w pełni bezpieczne dla wszystkich potencjalnych kibiców piłki nożnej.

Rozumiejąc i akceptując konieczność przestrzegania obowiązującego prawa oraz Pana troskę o bezpieczeństwo stoimy na stanowisku, że represyjna polityka stosowana wobec naszego Klubu uderza nie tylko w fanów Legii, ale także wszystkich mieszkańców Warszawy i województwa mazowieckiego. Co miesiąc tysiące kibiców wyrabiają karty kibica Legii Warszawa, ich liczba przekracza już 200 tysięcy, na portalach społecznościowych blisko 300-tysięczna grupa użytkowników to fani naszego Klubu. Legia Warszawa to symbol Stolicy, z którym utożsamiają się nie tylko dorośli fani futbolu, ale również setki tysięcy dzieci w całym kraju.

W związku z powyższym z całą mocą stwierdzam, że decyzja o zakazie wykorzystania opraw meczowych, tzw. sektorówek, z powodu ich hipotetycznego wykorzystania do ukrycia sprawców czynów zabronionych i zagrożenia bezpieczeństwa innych uczestników imprezy masowej oraz zwiększenia prognozowanego ryzyka, jest błędna i godzi przede wszystkim w dziesiątki tysięcy naszych fanów, zamierzających uczestniczyć w meczach na stadionie Klubu, ciesząc się unikalną atmosferą piłkarskiego święta, której zazdrości nam wielu sympatyków piłki nożnej, nie tylko w Polsce. Oprawy to nie tylko atrakcja dla Kibiców z trybuny północnej, ale także coś, co przyciąga i stanowi drugi, obok widowiska piłkarskiego, element meczów na naszym stadionie, interesujący dla wszystkich pozostałych Kibiców.

Należy pamiętać, że zamknięcie trybuny północnej dotknie blisko 30 tysięcy kibiców, bo tylu odwiedziło w ostatnim sezonie tę trybunę. Tym bardziej, że możliwość zamknięcia trybuny została zakomunikowana Kibicom i Klubowi na dwa dni przed meczem Finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław oraz w sytuacji, gdy na to spotkanie sprzedany został już niemal komplet biletów. Prosimy wziąć pod uwagę wszelkie konsekwencje, które może spowodować decyzja o zamknięciu trybuny północnej.

Po tych kilku miesiącach spędzonych w Klubie, jestem przekonany, że nasza strategia współpracy z Kibicami, mająca w perspektywie edukację oraz opierająca się na wzajemnym poszanowaniu praw, ale także i obowiązków, przynosi już wymierne efekty i obopólne korzyści, które powinien Pan docenić. Z dużą satysfakcją prowadzimy z Kibicami liczne działania i projekty, takie jak organizacja międzynarodowego turnieju Deyna Cup, wizyty w szkołach i wycieczki na stadionie (połączone z elementami nauki pozytywnego kibicowania i szacunku dla rywali) oraz liczne akcje charytatywne – m.in. wspieranie domów dziecka czy pomoc osobom niepełnosprawnym. Wszystkie te przedsięwzięcia pokazują, jak ogromne jest przywiązanie kibiców do barw klubowych oraz jak wielka zmiana dokonała się w mentalności kibiców, ze współpracy z którymi mam jak najlepsze doświadczenia. Kibice doceniają naszą otwartą postawę i chęć prowadzenia dialogu. Jestem przekonany, że w tę stronę powinny iść wszystkie działania zarówno klubów, jak i organizacji państwowych odpowiedzialnych za tę strefę życia społecznego.

Atmosfera dialogu powinna także towarzyszyć próbom rozwiązania problemu w sposób systemowy i jednolity dla całego kraju. Tylko wtedy uzyskamy zamierzony efekt.

Dlatego jesteśmy przekonani, że teraz piłka jest po naszej stronie boiska i to my powinniśmy pokazać, że dojrzeliśmy do traktowania wszystkich obywateli, także tych chodzących na mecze piłkarskie, z szacunkiem i uwagą. Tym bardziej, że z posiadanych informacji oprawa przygotowywana na środowy mecz będzie miała przede wszystkim formę niezwykle efektownej kartoniady oraz nie prezentowanej do tej pory na stadionach w Polsce wizualizacji i wierzę, że spełni wymogi Pańskie oraz Policji.

Finał Pucharu Polski w tym roku wreszcie zyskał właściwy mu prestiż. Wszyscy dokładamy starań, by budować wokół tych rozgrywek pozytywny klimat i odpowiednią atmosferę. Fakt, iż oba spotkania obejrzy na stadionach – w co mocno wierzymy – komplet publiczności, jest niezwykle istotnym elementem, który pozwala na tworzenie dobrego wizerunku piłki nożnej w naszym kraju. Powinno na tym zależeć nie tylko klubom, piłkarskiej federacji, ale także władzom naszego Państwa.

Wierzymy, że kierując się społecznym interesem, nie podejmie Pan decyzji o zamknięciu części naszego stadionu na tak ważne spotkanie, a tym samym da Pan szansę Kibicom i piłce nożnej.

Mamy również nadzieję, że jako Wojewoda Mazowiecki, będzie Pan w środę trzymał za Legię mocno kciuki, gdyż triumf w rywalizacji o Pucharu Polski rozgrywanej pod patronatem Prezydenta RP będzie chlubą nie tylko dla naszego Klubu i Kibiców Legii, ale także dla całego Mazowsza.

Z poważaniem,
Bogusław Leśnodorski
Prezes Zarządu

wp.pl

#2602 Użytkownik nie jest zalogowany   SpokoLoko 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 02.04.2012

Napisano 07.05.2013 - 15:55

Trzeba przyznać, że bardzo dobre pismo.

Użytkownik SpokoLoko edytował ten post 07.05.2013 - 16:12


#2603 Użytkownik nie jest zalogowany   przemook 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 26.07.2007

Napisano 07.05.2013 - 19:33

Widać, że to papuga. Napisane na okrągło z użyciem odpowiednich sformułowań.

#2604 Użytkownik nie jest zalogowany   bezjimienny 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 05.05.2011

Napisano 07.05.2013 - 19:34

A u nas widać, że ekonomista. Nie napisane wcale bo papier i tusz drogie są.

#2605 Użytkownik nie jest zalogowany   Poho 

 • Fanatyk
 • Grupa: Admin
 • Rejestracja: 20.01.2005

Napisano 07.05.2013 - 22:24

Bardzo dobre pismo władz Legii. Czekam na takie naszych działaczy, ale coś mi się wydaje, że się nie doczekam.

#2606 Użytkownik nie jest zalogowany   Mati1922 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 20.06.2012

Napisano 08.05.2013 - 19:39

Obiektywnie trzeba przyznać, że w tv konkretnie prezentuje się Ł3 gdzie prawie wszyscy są na biało.

#2607 Użytkownik nie jest zalogowany   ede 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 08.02.2008
 • Skąd:Poznań

Napisano 08.05.2013 - 20:36

Legia rozjebała system angażując też inne trybuny w kartoniadę.
https://www.facebook...&type=1

Użytkownik ede edytował ten post 08.05.2013 - 20:39


#2608 Użytkownik nie jest zalogowany   One Blood 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 20.06.2009

Napisano 08.05.2013 - 20:38

My robiliśmy już takie w 2010.

e. No dobra, może nie tak zaawansowane jak ta, ale też włączyliśmy cały stadion.

Użytkownik One Blood edytował ten post 08.05.2013 - 20:43


#2609 Użytkownik nie jest zalogowany   matthias 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 07.09.2009

Napisano 08.05.2013 - 20:49

Śląsk sektorówka + rzuca piro na murawę i trybuny gospodarzy, śmierdzi zamkniętym sektorem gości. A Legia z sektorówką: http://sphotos-c.ak....861989944_n.jpg

#2610 Użytkownik nie jest zalogowany   Nowosolanin 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 06.07.2012
 • Skąd:Nowa Sól

Napisano 08.05.2013 - 20:50

Dla tych co nie mają fb :)

PP : Legia Warszawa : Śląsk Wrocław
Kartoniada :
https://fbcdn-sphoto...355756899_n.jpg

sektorówka :
https://fbcdn-sphoto...200915518_n.jpg

e:
Piro Śląska :
https://fbcdn-sphoto...053650207_n.jpg

Użytkownik Nowosolanin edytował ten post 08.05.2013 - 21:05


#2611 Guest_Bolec_*

 • Grupa: Guests

Napisano 08.05.2013 - 20:50

Dodatkowo w centralnym miejscu zawisła fana Wisła Sharks przy tej akcji. Wiadomo było, że celem jest "załatwienie" nam zamknięcia sektora na Legii.

#2612 Użytkownik nie jest zalogowany   strzelisty jupiter 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 24.10.2010

Napisano 08.05.2013 - 20:51

Ciekawe czy znowu winny będzie stadion i poczujemy to co Widzew.

#2613 Użytkownik nie jest zalogowany   kubax 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 21.08.2012

Napisano 08.05.2013 - 20:52

Dokładnie akcja przygotowana. Ale nie tak "nieobliczalna" jak nasza.

#2614 Użytkownik nie jest zalogowany   czerwony krzyż 

 • Fanatyk
 • Grupa: Moderator
 • Rejestracja: 09.07.2009

Napisano 08.05.2013 - 21:51

Mam nadzieję, że i tak pojedziemy!

#2615 Użytkownik nie jest zalogowany   klawy 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 04.05.2008

Napisano 08.05.2013 - 21:54

Trzeba przyznać, że Legia w tym roku idzie mocno do góry, bardzo mocno.

#2616 Użytkownik nie jest zalogowany   KamaZ 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 09.09.2008

Napisano 08.05.2013 - 22:38

Dobry patent: http://legionisci.co...13slask4_f4.jpg
Takie coś trudno spieprzyć.

#2617 Użytkownik nie jest zalogowany   MementoMori 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 25.08.2011
 • Skąd:Poznań

Napisano 08.05.2013 - 22:54

Mam tylko nadzieje, ze w razie nie daj Boze zamkniecia sektora gosci przy Lazienkowskiej zrobimy najazd na stolice.

A co do opraw, trzeba przyznac klasa.

#2618 Użytkownik nie jest zalogowany   SpokoLoko 

 • Użytkownik
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 02.04.2012

Napisano 08.05.2013 - 23:11

Ale ten Śląsk autentycznie kiepski. Naprawdę, to są dopiero kibice sukcesu. Tak płakali o dodatkowe bilety, a to co zaprezentowali ilościowo to śmiech na sali.

#2619 Użytkownik nie jest zalogowany   maciej76 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 10.12.2006

Napisano 09.05.2013 - 09:40

Ilu było kiepskich?

#2620 Użytkownik jest zalogowany   Wolu$ 

 • Fanatyk
 • Grupa: Zarejestrowani
 • Rejestracja: 24.09.2005

Napisano 09.05.2013 - 09:41

Około 600 osób.

Udostępnij ten temat:


 • 191 stron +
 • « Pierwsza
 • 129
 • 130
 • 131
 • 132
 • 133
 • Ostatnia »
 • Nie możesz napisać tematu
 • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
1 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

 1. morfeuszek_pl